17.-19. augustini leiab Willipu Külalistemajas (Tartumaa, Alatskivi vald, Pusi küla) aset ökosemiootika suveseminar "Normid ja tervis", mis keskendub järgmistele probleemidele:
Elame ühiskonnas, kus tuleb pidevalt püüelda tervislikkuse poole. Tervislikkus on omandanud moraalse ja poliitilise mõõtme. Mistõttu on asjakohane küsida, kuidas on seotud tervis ja norm? Kes kehtestab normid, mis peaksid määratlema tervisliku seisundi, ning kus seda tehakse? Kes, kus ja kuidas määratleb tervise? Kas tervis tähendab normaalseisundit või on tegemist pigem normide loomise võimega? Kas tervis on objektiivne tõsiasi või subjektiivne tähendusloomeprotsess? Kes aga viimasel juhul on see subjekt, kelle tervisest räägime? Kas tervise mõiste on piiratud vaid elusorganismidega või saame seda laiendada ka näiteks kultuurile, ühiskonnale, organisatsioonile ja institutsioonile? Millal muutub sel puhul tervis kõigest metafooriks? Sidudes tervise normatiivsusega – st normide kehtestamisega –, ei ole meil võimalik kõnelda isoleeritud üksikindiviidi tervisest – viimane kujuneb alati välja tähendustavas suhtluses keskkonnaga ja teistega. Tervis ei ole seega piiritletud enam indiviidiga, vaid omandab ökoloogilise ulatuse.
Ootame ettekandeid, mis otsivad vastust esitatud ning nendega seotud küsimustele ja probleemidele. Palume ettepanekud (ettekande teema ja mõni lause tutvustuseks) saata 20. juuliks aadressile ott.puumeister [ät] gmail.com.
Seminari töökeel on eesti keel.
Üritust aitavad korraldada TÜ semiootika osakond, ELUSi Jakob von Uexkülli keskus, Eesti Semiootika Selts ning finantseerib Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu Ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA).